hu
hír
hír

A ruházati mosás és a festés alapelve és funkciója

19 Feb, 2025 5:12pm

A víz közepes és tisztító szövetként történő felhasználásának mosási módszerét vízmosásnaknevezzük. A különféle ruházati típusok és szerkezetek miatt a mosásnéhány mosási minőségi problémát okozhat. A természetes szálak, mivel hajlamosak kibővíteni a víz elnyelése és a szárítás utáni zsugorodás után, a ruházat zsugorodását vagy deformációját okozhatja; A gyapjútermékek víznek való kitettség esetén a felszíni méretarányos tapadást és zsugorodást tapasztalhatják meg; Ezenkívül a vízzel történő mosás a gyapjúszövetek pirulát és zsugorodását okozhatja, bizonyos szövetek színes elhalványulását, sőt az érzés, a szín és a gyapjú és a selyem csillogásának csökkenését is okozhatja. A vegytisztítás a szövet mosásának folyamata egy bizonyos mennyiségű illékony szerves oldószerrel a szennyeződés eltávolításához. A vegytisztító oldószerekneknincs ugyanolyan duzzanatja a természetes gyapjúszövetekre vagy a rost zsugorodási jelenségére, mint a vízmosás a ruhák tisztításakor. A vegytisztítás egy viszonylag "szelíd" mosási módszer a szövetek számára. Mindaddig, amíg a technológiát megfelelően kezelik, kiváló speciális hatásaival rendelkezik, amelyek alapvetőennincs deformációja,nincs elhalványulása és a mosás utáni élettartam meghosszabbítása.
A mosási folyamat rendkívül összetett fizikai -kémiai reakció, és a reakciók sorozata elsősorban a következő szerepeket játszik:
Először, alaposan elpusztíthatja a szennyeződés és a szálak közötti tapadást, ami jelentős mértékű szilárdságot eredményez a lazulássá és a gyengeséggé.
Másodszor, arra kényszeríti a szennyeződést, hogy hagyja el a szálakat, ami azt jelenti, hogy a szennyeződés elveszíti a szálak létezésének feltételeit, ésnem létezhet rajtuk.
Harmadszor, a rostot elhagyó szennyeződés elveszíti azon képességét, hogy kötődik a rosthoz, és márnem tudja ragaszkodni ahhoz.